Kalkulačka

Výpočet kalorického příjmu je pouze TEORETICKÁ hodnota, reálné potřeby mohou být odlišné!

Výpočet bazálního metabolismu

Jaké číslo vložit?

Výsledek

Váš bazální metabolizmus je:

Bazální metabolismus (BMR) je energie, kterou vaše tělo potřebuje k tomu, aby mohlo plnohodnotně fungovat. Je tedy nutné mít vyšší kalorický příjem, než je tato hodnota.

Co si přejete se svou hmotností udělat?

Pro REDUKCI Vaší hmotnosti je nutné, aby Váš celkový kalorický příjem (to je, energie kterou příjmu – jídlo) byl NIŽŠÍ, než kalorický výdej (to je energie, kterou vydám – veškerá má aktivita).

Pro udržení Vaší hmotnosti je nutné, aby Váš celkový kalorický příjem (to je, energie kterou příjmu – jídlo) byl ROVEN, kalorickému výdeji (to je energie, kterou vydám – veškerá má aktivita).

Pro NÁRŮST Vaší hmotnosti je nutné, aby Váš celkový kalorický příjem (to je, energie kterou příjmu – jídlo) byl VYŠŠÍ, než kalorický výdej (to je energie, kterou vydám – veškerá má aktivita).

Bílkoviny

0 g

Sacharidy

0 g

Tuky

0 g

Kalorie

0 Kcal

Tyto hodnoty jsou pouze orientační! Pro přesnější výpočet doporučuji ruční kalkulaci. Zajímá Vás více informací? Pokud je pro Vás problematika kalorického příjmu stále složitá, navštivte skupinu Fitness Motivation CZ.

Pokročilá verze kalkulačky

Výše kalorického deficitu

Výše kalorického nadbytku

Poměr makroživin

Zde si můžete zvolit vámi preferovaný poměr makroživin. Doporučuji zastoupit každou makroživinu minimálně 20 % svého kalorického příjmu.

Součet poměru makroživin není 100%! Celkem je %

Aktivity level 1,2 - 1,9

Číslo, které vyjadřuje Vaší veškerou fyzickou aktivitu během dne. Pokud nevíte, jaké číslo vložit, použijte základní verzi kalkulačky.

Bílkoviny

0 g

Sacharidy

0 g

Tuky

0 g

Kalorie

0 Kcal

Doporučujeme zkontrolovat vstupní hodnoty, případně upravit poměr makroživin – příjem bílkoviny může být vysoký

Upozornění: Zkontrolujte prosím vstupní hodnoty, případně zvažte ruční úpravu svého kalorického příjmu.

Upozornění: Doporučuji upravit zadané hodnoty. Kalorický příjem je příliš nízký.

Tyto hodnoty jsou pouze orientační! Pro přesnější výpočet doporučuji ruční kalkulaci. Zajímá Vás více informací? Pokud je pro Vás problematika kalorického příjmu stále složitá, navštivte skupinu Fitness Motivation CZ.

K čemu mi jsou tyto výsledky?

Kalorická kalkulačka je jednoduchý nástroj, který Vám pomůže vypočítat potřebné kalorie, bílkoviny, sacharidy a tuky ve vašem jídelníčku. Ať už je vaším cílem hubnutí, zvýšení nebo udržení hmotnosti, ať sportujete či nikoli. Dostane se vám teoretické hodnoty, od které se můžete odrazit.

 

Teoretický vs. Reálný příjem.

Bystřejší určitě zaznamenali jedno zlé slovíčko… to slovíčko je „teoretické“. Jde totiž o to, že reálné potřeby vašeho těla nemusí nutně korespondovat s „tabulkami a vzorci“. Jednoduše řečeno – prostě číslo, které dostanete tady, nebo v jiné tabulce, bude naprosto „mimo“. Místo redukce hubnutí začnete nabírat, místo objemu začnete hubnout apod.

 

Cvičení a cvičení

Pokud do kalorické kalkulačky zadáte „cvičení 4x týdně“ není to tak úplně přesná informace. Je rozdíl v tom, jestli cvičíte 40 minut doma, podle hopsacího videa, nebo jestli cvičíte hodinový tvrdý silový trénink.

 

Zaměstnání a zaměstnání

Objektivně vyhodnotit náročnost svého zaměstnání co se týče kalorického výdeje není úplně jednoduché, i operátorka call-centra která na první pohled celou svou pracovní dobu sedí na židli, je ve skutečnosti 8 hodin ve stresu – i stres je kaloricky relevantní. Naopak člověk, který 8 hodin tvrdě maká a zvedá těžká břemena za svou pracovní dobu vydá mnohem více kalorií, než profi cvičenec zvládne za hodinu tvrdého treninku ve fitku. To znamená že „tabulkově“ můžete mít klidně 5 treninků týdně, i když ve skutečnosti vůbec necvičíte.

 

Vzorec a vzorec

Na světě se stále používá hned několik vzorců, pokud je ozkoušíte – pokaždé dostanete jiný bazální metabolismus a tím pádem i jiný výsledný příjem: Katch/Mifflin/Harris-Benedict. Tato tabulka využívá Katchův vzorec, který považuji za nejpřesnější.

 

A co dalšího nám ovlivní příjem? Hormonální profil, různé nemoci, užívaná medikace, stav trávící soustavy, všechny fyzické i psychické aktivity během dne, sexuální aktivita, spánková hygiena, předchozí stravování a pohybové aktivity, psychický stav a mnoho dalších.

 

Abyste měli opravdu velice přesnou a detailní kalkulačku, bylo by zapotřebí, aby její seznamy aktivit a zaměstnání byly prakticky „nekonečné“, mimo jiné, i hodnoty aktivit a zaměstnání jsou ovlivněny kompozicí vašeho těla. Kulturista vážící 100kg vydá hodinovou prací na zahradě mnohem více kalorií, než 50ti kilová slečna. Pokud jste tedy někdy slyšeli že „400 kalorií vyběháte za 2 hodiny“, není to tak úplně pravda. Každému to bude trvat jinou dobu… bystřejším už určitě došlo, že i přes veškerou snahu by nebyla kalkulačka úplně přesná prostě nikdy. Jednoduše, ne všechny hodnoty dokážeme matematicky zohlednit – výživa prostě není tak úplně jednoduchá matematika, jak se může zdát.

 

Aktivity Level

Pro přesnější výpočet můžete zadat aktivity level ručně, v pokročilé verzi kalkulačky.

1,2 – Malá aktivita (0-1 trénink týdně).

1,375 – Lehká aktivita (2-3 tréninky týdně).

1,55 – Střední aktivita (4-5 tréninků týdně).

1,725 – Vysoká aktivita (6-7 tréninků týdně).

1,9 – Extrémní aktivita (trénink a fyzicky náročná práce).

 

 

K čemu mi teda celá kalkulačka je?

Kalorická kalkulačka má jasný účel – poskytnout vám teoretickou hodnotu vašeho kalorického příjmu. Může to být vaše počáteční hodnota, od které se zkusíte odrazit. Během několika týdnů objektivně vyhodnotíte vaše snažení a dle toho následně upravíte váš kalorický příjem – jednoduše uberete nebo přidáte. Ostatně, přesně tímhle způsobem postupuje naprosto každý výživový poradce, nutriční terapeut nebo dietolog – jiný, přesnější způsob totiž neexistuje.

Pro sledování svého příjmu můžete použít třeba web kalorické tabulky nezapomeňte upravit svůj příjem dle hodnot vypočtených v této kalkulačce. Vypněte si odečet všech aktivit, včetně trávení potravin (TEF).

Proměny klientů, kteří dodržují správný kalorický příjem

NÁZORY KLIENTŮ, KTEŘÍ DODRŽUJÍ SPRÁVNÝ KALORICKÝ PŘÍJEM.

Štěpánka Kohoutová

Michale, díky tvému jídelníčku jsem za 3,5 měsíce shodila 9,5kg, 15cm v pase, 11cm přes boky a 8cm přes stehna. Míšo, děláš lidi šťastnějšími a zdravějšími… máš můj velký obdiv. Díky moc! Fidorka.

Jana Procházková

Míšo, k dnešnímu dni -18 kg   Spolupráce s Tebou je super – komunikuješ, máš zájem, poradíš, soucítíš… Já tohle nečekala, že takový servis dostanu!

Klára Uherská

Mně jídelníček a celkově zdravý životní styl změnil život.  Shodila jsem na něm 24kg, našla si cestu a lásku k jídlu. Začala jsem se mít konečně ráda a cítím se spokojeně. Děkuju Michale.

Martina Mazalová

Během půl roku se ze mě stala mnohem spokojenější, energičtější a vděčnější žena… O 22 kg lehčí a o 25cm štíhlejší v pase…  Vždycky budu moc vděčná, že mi tě „někdo v pravou chvíli“ poslal do cesty…Děkuji ti.

Co získáte objednávkou jídelníčku?

Stravovací plán na míru
E-kuchařku
E-book
Tréninkový plán

Profesionálně sestavený jídelníček

Objednejte si jídelníček